A test beolajozása gyengéd, folyamatos masszírozást tesz lehetővé, mert így kezünk könnyen siklik a testen. Az olaj vásárlásakor ügyeljünk arra, hogy ne legyen sűrű, kenőcsszerű és túl erős illatú. A könnyű növényi olajokat a bőr jól szívja fel, és bőrápoló hatásuk is van. Kedvelt masszázsolaj a mandulaolaj, az avokádóolaj, a szőlőmag-, az olíva-, a barackmag-, az őszibarackmag-, a szója- és a napraforgóolaj. Ezek vagy hígítatlanul használhatók, vagy pedig az aromaterápiás masszázsnál bázisolajként illóolajokkal keverhetők.
Az illóolajok növényi kivonatok és gyógyhatásúak. Egyes olajok a testi, lelki és szellemi jó közérzetet fokozzák, és kihatnak a masszírozás közbeni hangulatra. Számos illóolajnak nemi vágyat fokozó hatást is tulajdonítanak. Masszírozáshoz elegendő csupán néhány csepp illóolajat összekeverni 25 ml bázisolajjal.
Egy 50 milliliteres bázisolaj-üveghez maximálisan 25 csepp illóolajat keverjünk. Az olajkeverékek néhány hét alatt megavasodhatnak. A bázisolajhoz adjunk egy teáskanálnyi búzacsíraolajat. Ez megakadályozza az oxidációt és így a keverék tartósabb lesz. Egyszerre csak kis mennyiségű olajat készítsünk és azt a levegőtől jól elzárva, hűvös és sötét helyen őrizzük. Ha olcsó bázisolajat, pl: szójaolajat használunk, adhatunk hozzá egy teáskanálnyi drágább, pl. avokádó-, vagy mogyoróolajat. Az utóbbi két olaj száraz bőr esetén nagyon jó hatású.
Hogy a masszírozásnál olaj ne menjen veszendőbe, használjunk szűknyakú és kis kiöntőnyílású üveget. Az olajat masszírozás közben tegyük kézközelbe egy csészealjon. Két kezünkön szétdörzsölve melegítsük meg, mielőtt a partnerünk testére kennénk. A hideg olaj igen kellemetlenül hat a szervezetre és nem éppen kedvez az érzékiségnek. Az éppen masszírozni kívánt testrészen körkörös mozdulatokkal kenjük szét. Ha a partner nem kedveli az olajat, vagy ha fél az esetleges foltoktól, használjanak tankumport. A kéz ekkor természetesen nem siklik olyan könnyedén a testen és nem is sugárzik belőle úgy az érzékiség. Léteznek ezenkívül masszázstejek is. Ezeket a bőr gyorsan felszívja és jól pótolják az olajat.
Masszázsolaj házilag
A masszázsolaj a testet és a lelket is felfrissíti, akár saját magát kenegeti vele az ember fürdés után, akár a párjára bízza a bedörzsölést. Az olajos masszázs hatására a bőr bársonyossá és puhává válik, a megfelelő illat segít az ellazulásban, az izmok regenerálódnak. Ma már a boltokban is egyre többféle masszázskrémből és -olajból válogathat a kényeztetésre vágyó vásárló. Aki azonban igazán személyre és alkalomra szabott kencét szeretne, az könnyűszerrel elkészítheti otthon is saját magának, vagy akár ajándékba. Különleges formájú üvegekbe töltve a masszázsolaj egyben fürdőszobájának dísze is lehet.
A következő recept fő alkotóeleme a levendula, amely jellegzetes illattal és többféle gyógyhatással bír.
Ha erősebb illatot szeretne, az egész procedúrát megismételheti a leszűrt olajjal és újabb adag levendulavirággal. Narancsbőr ellen hatásos a borostyánleveles masszázsolaj: egy marék friss borostyánlevelet tegyen egy széles szájú üvegbe, csorgasson rá két deci búzacsíra-olajat, és érleljük két hétig jól lezárva, meleg helyen. Két hét múltán szűrje le a keveréket, adjon hozzá pár csepp rozmaring-illóolajat, és zuhanyozás után erőteljes, körkörös mozdulatokkal masszírozza a bőrébe minden nap.
A fenti receptek alapján természetesen kipróbálhat más gyógynövényeket vagy illóolajokat is: legyen külön masszázsolaja bőrtápláláshoz, megfáradt izmok felfrissítéséhez, ellazuláshoz vagy érzéki alkalmakra.